efes

Yunanistan’da Efes İçin Önemli Galibiyet

By

Olympiacos 67-86 Anadolu Efes

Temsilcimiz Anadolu Efes, OAKA deplasmanından sonra yine bir Yunanistan deplasmanına çıktı. Bu sefer karşısında Olympiakos vardı. Maça Koç Ergin Ataman’ın Panathinaikos maçından sonra eleştirdiği Micic’in sayılarıyla başlayan temsilcimiz ilk periyotta Sırp yıldız ile maçın içindeydi.

2. periyotta Dunston rüzgarı vardı. Kenardan gelen oyuncu bu periyotta oyunu kontrol etmemizi sağladı. Kısaların tempolu oyunu ve uzunların skor paylaşımı temsilcimizde her zaman fark yaratıyor. İlk yarıda kenardan gelen yan parçaların kusursuz işlediğini söyleyebiliriz. Larkin – Micic – Dunston üçlüsü ilk yarıda toplam 40 sayı üretti. Temsilcimiz böylece devreye girmeden önce muazzam bir hücum performansı göstererek soyunma odasına 53-35 önde girdi.

3.periyotta işler başladığımız gibi  gitmedi. Olympiakos Brandon Paul ve Kevin Punter gibi isimlerle sürekli birebirlerle bu periyotta bizi oldukça zorladı. Nikola Milutinov’unda sayıları eklenince fark bir anda eridi. 2.yarıda Yunan ekibini maça zorla ortak ettik desek yeridir. 

Final periyodunda Micic’in üçlüğü bize rahat bir nefes aldırdı diyebiliriz,üçlüğüyle farkı tekrar çift hanelere çıkardı. Bu dakikalarda rakibi havaya sokmamak çok önemliydi. Larkin ve Micic’in biraz tempoyu arttırması maçı tekrar istediğimiz rahat noktalara getirdi. İki oyun kurucumuzun da olağanüstü performansı geceye damga vurdu. Geçen hafta 30/6 üç sayılık isabetle oynadığımız OAKA deplasmanında temsilcimiz bu sefer Yunanistan’da üç sayı çizgisinin gerisinden 22/12 isabetle oynayarak fark yarattı. Yan parçaların işlediği her oyuncunun maçın içerisinde müdahale ettiği bir maçtı. Temsilcimiz deplasmanda iyi sinyaller vererek önemli bir galibiyet aldı.

Diğer yazılarımızı http://karalamac.com‘dan okuyabilirsiniz. Instagram hesabımızı http://instagram.com/karalamac‘dan takip edebilirsiniz.

Okumak güzeldir, devam etmek ister misin ?

Fırından Yeni Çıktı